Yhteystiedot

Lippukuntamme kuuluu Lounais-Suomen partiopiiri:n alueelliseen partiopiiriin, joka puolestaan on osa Suomen Partiolaisten keskusjärjestöä. Kaikki maailman partiolaiset kuuluvat myös maailmanjärjestöihimme WAGGGSiin sekä WOSMiin. Suomessa on myös ruotsinkielisten lippukuntien partioliitto FiSSc.

Ohessa lippukuntamme hallituksen ja toimihenkilöiden nimet ja sähköpostiosoitteet. Sivun alalaidasta löydät myös piirin ja keskusjärjestön yhteystiedot.

Lippukunnan yhteystiedot

Lippukunnanjohtaja (lpkj): Akseli Keitaanniemi, akseli.keitaanniemi(ät)live.com, 0440 91 36 23

Hallitus

Hallituksen puheenjohtajana toimii lippukunnanjohtaja. 
Varapuheenjohtaja: Lippukunnanjohtajan apulainen (lpkja), pestijohtaja Elli-Mari Sulonen, emsulonen(ät)gmail.com 

Jäsenet:
               Crista Nurmi, crista.nurmi(ät)gmail.com
                Nea Hakamäki, nea.hakamaki(ät)hotmail.fi
                Anna Kukkola, anna.kukkola(ät)pox.fi
                Linda Myllyharju, l.myllyharju (ät)gmail.com (sihteeri)
                Mariia Keitaanniemi, mariia.keitaanniemi(ät)aalto.fi
                Janne Räisänen, janne.raisanen(ät)pp5.inet.f                                                                                                         Kirsi-Maria Ruohomäki, vkruohomaki(ät)gmail.com

Rahastonhoitaja: Mika Saustamo, mika.saustamo(ät)gmail.com  


Lippukunnan osoitteet

Pyydä osoitetiedot sähköpostilla.

Yleiset asiat:
Pääskyparvi ry
c/o Elli-Mari Sulonen
emsulonen(ät)gmail.com


Laskutusosoite:
Pääskyparvi ry
c/o Mika Saustamo
mika.saustamo(ät)gmail.com


PARTIOPIIRI
Lounais-Suomen Partiopiiri ry
+358 5 0312 9420
partiotoimisto.pori@partio.fi
Antinkatu 6 (käynti sisäpihan kautta)
28100 Pori
http://www.lounaissuomenpartiopiiri.fi/
KESKUSJÄRJESTÖ
Suomen partiolaiset - Finlands Scouter ry
+358 9 8865 1100
info@partio.fi
Töölönkatu 55
00250 Helsinki
www.partio.fi